красота
Вести old
Ликвидирайте целулита
С идването на топлите месеци проблем номер едно за дамите са наднорменото тегло и целулита. Макар и да съществува връзка между тях те не са в пряка зависимост и трябва да се третират по различен начин. Преди да вземете каквито и да било мерки срещу целулита трябва да сте наясно точно с какъв тип портокалова кожа се борите.
Известният столичен дерматолог д-р Мая Тачева обясни степените на целулита и козметичното решение на проблема. В своята практика тя се е сблъсквала с три вида портокалова кожа – твърд целулит, мек и оточен (задържащ най-високо количество вода). Обикновено мек е целулитът в началото на неговото образуване, при по-младите жени. Колкото по-късно целулитът започне да се лекува, толкова е по-стар и по-твърд.
Не само жените, а и мъжете имат целулит, категорична е д-р Тачева. Портокаловата кожа се образува при нарушена съединителна тъкан и микроциркулация на клетките, вследствие на което се задържа излишна течност. Структурата на мъжете е различна от тези на жените и при тях липсват мастни депа, където се образува целулита. Противоположният пол рядко натрупва целулит по бедрата, но за сметка на това трупа по паласките и отстрани – между гърдите и гърба.
Портокаловата кожа няма възраст и може да засегне дори деца.
Бързите храни, липсата на редовно движение и генът са предпоставките за формиране на целулит в ранна възраст. Колкото по-рано се вземат необходимите мерки с правилен хранителен режим и спорт плюс вакуумни целулитни масажи, толкова по-бързо и лесно се решава проблема.
Когато целулитът се е натрупал, се препоръчват отделни естетически процедури. Д-р Тачева разкрива най-ефикасните сред тях:Тъй като целулитът представлява складирана под формата на бучици мазнина, изсмукването на тлъстините точно под повърхността на кожата всъщност влошават проблема, защото бучките изпъкват. Естетичните хирурзи обясняват, че липосукцията се препоръчва за случаи, в които има натрупвания на големи количества мазнини на различни места по тялото, но не и като лечение на портокаловата кожа.
Алтернативите на липосукцията:
1. Радиофреквенция - това са процедури с апарат, генериращ топлина. Разрушават се мембраните на мастните клетки и мазнината се изкарва чрез лимфните пътища. Терапията трае един астрономически час, като обхваща областите на корема, бедрата, колена и паласки. Процедурата се прави 6-8 пъти, като между отделните посещения трябва да има 2 седмици разстояние. Цикълът процедури струва 2000 лв.
Това е най-мощно заместващият липосукцията нехирургичен метод.
2. Мезотерапия – представлява вкарване на активни вещества с помощта на свръхтънки игли в мастните депа. Най-активните съставки за горене на мазнини и подобряване на метаболизма са екстракт от соя, L- карнитин, фосфатидилхолин, колагенада, аминокиселини, кофеин или коктейл от тези вещества в зависимост от степента на целулит и неговия вид (твърд или мек). За пълен резултат се правят 4-6 процедури през 15 дни всяка. Цената варира от 150-300лв. в зависимост от съставките.
3. Вакуумни масажи с уреди LPG и DERMASONIC. Те подпомагат кръвообращението и раздвижват кръвта в най-дълбокия слой на кожата, където са и мастните депа, на базата на вакуумно издърпване на кожата. Съчетават се с облъчване с инфрачервени лъчи за повишаване на топлината и движението на вещества и течности в тялото. Една процедура струва между 30 и 60 лв. Желателно е да се направят над 5 процедури.
Специалистите са единодушни, че най-ефективно е отстраняването на целулита чрез комбинация от естетичните процедури, масажи, спорт и използване на подходяща козметика. В следващия брой очаквайте продължение на темата с коментарите на кинезитерапевта Калин Ангелов и фитнес-инструктора Атанас Джамбазов.
коментари
- коментари
- напиши коментар
- изпрати на приятел
- гласувай
Няма коментари към този материал !