Стив Джобс с биографична книга
03.01.2019 12:49 | Видян 1053 пъти
Ще разберете как нюхът му на находчив търговец поставя основата на бъдещия успех на съревнованието с Бил Гейтс и на страстта му към радикалните нововъведения. Този пионер в технологиите води забележителен, но твърде кратък живот, който променя из основи начините, по които комуникираме помежду си, и цялото ни ежедневие. Джобс решава да задълбочи познанията си, като се записва в местния клуб „Explorers“ – малка група хлапета, която редовно се събира във фирменото кафене на Hewlett-Packard в Пало Алто всеки вторниквечер.
Инженери от HP изнасяли лекции и представяли проекти. По време на една вечерна обиколка на лабораториите Джобс надникнал в бъдещето, когато му било позволено да хвърли един поглед върху новия уред, който HP разработвали.„В Hewlett-Packard видях първия настолен компютър. Казваше се 9100А. Първият настолен компютър в света. Беше голям, може би близо 20 килограма, но беше толкова красив. Влюбих се в него.“Като си спомня 20-минутния разговор с Бил Хюлет, когато получава лятната си работа на монтажната линия в Hewlett-Packard, Стив Джобс споделя: „Сглобявах честотомери... Може би „сглобявах“ е прекалено силно казано. Завинтвах им винтчетата. Но това нямаше значение“.„Помня първия си ден на монтажната линия, връща се в миналото той. – Споделих ентусиазма и задоволството си с Крис, моя надзорник онова лято, че най-любимото ми нещо в света е електрониката.
Попитах го кое е неговото най-любимо нещо, а той ми отговори: „Да ч***м!“. Много неща научих през онова лято.“Този житейски опит бива обогатен с друг, когато Джобс и приятелят му Фернандес влизат в гимназия „Хоумстед“ през есента на 1968 г. по време на бунтовете, разтърсващи САЩ по онова време. Антивоенните протести срещу нахлуването на страната във Виетнам се разпространяват по всички учебни и студентски кампуси, включително близките „Бъркли“ и „Сан Франциско“. Властта се изплъзва между пръстите на Линдън Джонсън, а убийствата на Мартин Лутър Кинг Младши и Боби Кенеди следват в рамките само на няколко седмици.
Всичко това подхранва идеализма на разочарованата младеж, която започва да преминава към редиците на зараждащата се в Залива контракултура. Променящата се културна среда повлиява и върху възмъжаващия Джобс, като с всяка изминала година в „Хоумстед“ косата му започва да става все по-дълга, а той се настройва към бунтарския дух на епохата. Гимназията е двуетажен комплекс, дело на архитект, проектирал предимно затвори, и дава подслон на 2000 ученици. Докато Джобс се мъчи да намери приятели на своята възраст, се оказва под влиянието на група гимназисти от горните курсове, които споделят интереса му към хипи-културата, закачките и най-важното: електрониката.
НАЙ-НОВИ
Стойка Кръстева стана майка за втори път
Олимпийската шампионка по бокс Стойка Кръстева стана...
Отиде си млада ексспринтьорката Петя...
Едва на 53 години почина една от най-добрите ни...
коментари
- коментари
- напиши коментар
- изпрати на приятел
- гласувай
Няма коментари към тази новина !