Учени предупреждават за сексуална епидемия

27.07.2010 14:40 | Видян 3590 пъти

Учени предупреждават за сексуална епидемия

Сексуалното пристрастяване, от което страда близо 6% от световното население, заплашва да се превърне в епидемия, предупреждават италиански учени.

В следствие на заболяването, когато човек престава да контролира собственото си поведение и иска все повече и повече удоволствие, се нарушава социалното положение и най-вече личния живот. Италианската асоциация за изследване в областта на сексологията направи национално проучване, което оцени степента на пристрастяване към нездравословния секс.

В експеримента взеха участие 1046 италианци: 564 жени и 482 мъже. В резултат на проучването стана ясно, че 5,8 на сто от анкетираните са зависими от секса. Мъжете са тези, които прекрачват по-често моралните норми, като най-застрашени са представителите на силния пол на възраст между 36 и 50 години. Прекомерният стремеж към еротични приключение се наблюдава при 8% от необвързаните и 5% при хората, имащи сериозна връзка.

автор: СЛАВА

Етикети: , , , , ,
Добави в: Svejo.net svejo.net Facebook facebook.com

Ozempic може да повиши риска от „тих“...

Популярният медикамент за отслабване Ozempic може да...

Игор от Анора ще играе основателя на...

Юра Борисов, актьорът изиграл ролята на Игор в оскаровия...

Няма коментари към тази новина !