Нептунова вечер – Царството на Нептун слиза на брега в Царево
16.06.2025 15:45 | Видян 139 пъти

На 21 юни Царево ще се превърне в сцена на вълшебно морско шоу, когато легендарният владетел на моретата – Нептун – пристигне тържествено по вода в 19:30 ч. на градското пристанище. Началото на събитието поставя празнично шествие с русалки, духов оркестър и морски създания, което ще премине от входа на Морската градина по улица „Хан Аспарух“ до Централния площад.
От 20:00 ч. на Морската сцена започва вариететно шоу с музика, танци и множество изненади. Сред акцентите в програмата е традиционният ритуал „Морско кръщене“ – за най-смелите гости, които ще получат ново морско име, специален сертификат и освежаващо потапяне в солена вода.
Организаторите призовават всички да се облекат тематично – в морски стил. Награди очакват най-атрактивните костюми в категориите за деца и възрастни. Приветстват се визии на моряци, капитани, русалки, октоподи и всякакви създания от дълбините.
Събитието обещава да превърне Царево в истинско морско царство – с музика, светлини и незабравими спомени. Входът е свободен.
Наталия Каменова


свързани новини
Лято с ритъм, изкуство и емоции – Община Царево представя културната си програма за юли
НАЙ-НОВИ
Фини признаци на сърдечно заболяване,...
Сърдечносъдовите заболявания са причина за около 170 000...
Люлин – град накрай града: Разговор...
На 19 юни от 19:00 ч. в Бар Сцена, Топлоцентрала (ул....
коментари
- коментари
- напиши коментар
- изпрати на приятел
- гласувай
Няма коментари към тази новина !