Гришо обърна турчин в Шанхай

10.10.2011 15:15 | Видян 1503 пъти

Григор Димитров направи хубав обрат и стартира с победа участието си на Мастърса в Шанхай. Българинът победи първата ракета на Турция Марсел Илхан след 2:6, 6:1 и 6:4. Победата бе втора за Гришо в сериите Мастърс и също както първата – бе срещу Илхан. Димитров победи турчина и в Синсинати преди два месеца.

Първата ракета на България започна много слабо мача, а още първият гейм продълби близо 10 минути. В него Димитров направи два аса, три двойни грешки и спаси пет точки за пробив на Илхан. Все пак турчинът успя да го вземе и след нов пробив набързо поведе с 4:1. До края Илхан запази предимството си и спечели с 6:2.

След това обаче Гришо влезе в ритъм и спечели 12 от следващите 17 гейма. Димитров проби първия сервис на Илхан, а при 4:1 успя да го стори още веднъж. След това спечели подаването си и изравни резултата.

Третата част стартира с три поредни пробива, но тази серия бе спряна от Димитров, който задържа подаването си и поведе с 3:1. До края на двубоя Григор бе перфектен в своите сервис геймове и не даде никакъв шанс на противника си. Стигна се до 5:3, когато Гришо изоставаше с 15-30, но спечели следващите три разигравания и след 104 минути игра се поздрави с втората си победа от общо два изиграни мача срещу Марсел Илхан.

Успехът гарантира на Гришо 21 300 долара от наградния фонд и 45 точки за ранглистата. Във втория кръг обаче Димитров може да се изправи срещу поставения под №10 в основната схема Анди Родик. Американецът играе срещу Йен-Хсун Лу от Тайланд.

Етикети: , , ,