Финалистките на „Мис България” садиха рози в парка
22.06.2011 15:00 | Видян 3405 пъти

12-те финалистки в тазгодишното издание на конкурса „Мис България 2011 – Пътят към короната” показаха как трябва да се грижим за природата, като посадиха рози в столичния парк Заимов.
Момичетата бяха приветствани от заместник-кмета по екологията на Столична община Мария Бояджийска и от модния експерт Жени Калканджиева, която е и член на журито в конкурса.
Претендентките за титлата получиха наставления как да посадят и впоследствие да се грижат за 12-те рози.
Жени поясни, че символиката на това цвете е особено силна – като национален символ и като цвете, на което е отдавана огромна почит според митологията.
Според Мария Бояджийска пък акцията на момичетата кореспондира с приоритетите на общината за по-зелена и екологично чиста София.


свързани новини
Нарочиха протеже на Сечкова за Мис България 2011
Избраха финалистките в конкурса Мис България 2011
Избраха полуфиналистките в конкурса Мис България 2011
Конкурсът „Мис България 2011 – Пътят към короната” в реалити формат
НАЙ-НОВИ
Райко Гърлич с Наградата на София на...
„Всички добри истории, както в живота, така и в киното,...
коментари
- коментари
- напиши коментар
- изпрати на приятел
- гласувай
Няма коментари към тази новина !