Вилата на Карл Лагерфелд на търг

07.07.2025 07:35 | Видян 141 пъти

Вилата на Карл Лагерфелд на търг

Дискретната и луксозна вила на Карл Лагерфелд в Лувесиен, недалеч от Париж, ще бъде пусната на търг във вторник чрез традиционния метод „търг със свещ“.

Имението, закупено през 2010 г. и в което покойният моден дизайнер рядко е преспивал, разполага с парк от два хектара, три къщи, басейн и тенис корт — всичко проектирано така, че да гарантира пълна уединеност.

Основната вила, описвана като едновременно елегантна и ненатрапчива, е приютявала личното студио на Лагерфелд и реконструирана негова детска спалня. Известен с пищните си събирания, дизайнерът е обзавел имота с кухня, способна да обслужи до 100 гости.

Вилата е била собственост на френския поет Льоконт дьо Лил и на фамилията Ротшилд, а под ръководството на Лагерфелд е претърпяла значителна реновация. След смъртта му през 2019 г. имотът е продаден, но сега отново се предлага на пазара със стартова цена от 4,6 милиона евро. Това се случва след продажбата през 2024 г. на неговия апартамент в Париж за 10 милиона евро.

автор: СЛАВА

Етикети: , ,
Добави в: Svejo.net svejo.net Facebook facebook.com

Зет, зам. и ПП-шеф пропяха за кмета...

Трима души са "пропели" за нередности около варненския...

Продуцентите Нико и Ники на...

Продуцентът Нико Тупарев, който напоследък е пренесъл...

Няма коментари към тази новина !