НЕ! GreenEurope в Хасково: пушене и мръсно за световно - плаче за санкции от МЗ и РЗИ

16.05.2025 10:59 | Видян 114 пъти

НЕ! GreenEurope в Хасково: пушене и мръсно за световно - плаче за санкции от МЗ и РЗИ

НЕ! GreenEurope в Хасково: пушене и мръсно за световно - плаче за санкции от МЗ и РЗИ, които се занимават предимно с рекет върху аптеки

Когато първото впечатление от един ресторант са непочистени маси и боклуци, въргалящи се по пода, когато сте първите му посетители в събота на обяд, рискът да седнете си заслужава само, ако най-близкият следващ ресторант е на 2,5 км в центъра на града. Такава е тъжната картинка в областен град като Хасково, където явно народът е толкова беден, че ресторантите се броят на пръстите на едната ръка и са в ужасно състояние, въпреки претенциите си. Освен това, навсякъде се пуши като за световно, независимо, че това е забранено от закона - една интересна тема покрай факта, че това е най-близкият окръжен град до родното село на президента, предложил референдум срещу еврото, обяснявайки преди това как точно такъв референдум е противоконституционен.

Още по-хубаво звучеше оправданието на келнера, не казал нито "Добър ден", нито "Довиждане", както и колегата му, по повод на дименето от другата заета след нас маса: "Това е пицария, не ресторант". Само дето с огромни букви над входа, в менюто и навсякъде пише "РЕСТОРАНТ", а и в пицариите също пушенето е забранено, когато е в затворено помещение.

Въпреки забележките от наша страна, мерки за спазване на закона не бяха взети и настояваме РЗИ и Министерството на здравето, освен с рекет върхе аптеки, които не принадлежат на вериги, да се занимае и с истинската си работа и да санкционира това заведение заради наглата демонстрация на неуважение към правото.

Ресторантът, където не препоръчваме да се ходи е в най-добрия хотел на града - Европа, наричат го GreenEurope. Странно, но в поднасяната храна няма нищо "грийн", еко и био, понеже всичко е резултат от замразени и бъкани с консерванти продукти, както опитахме. А филетата биват заливани с плътни сосове, което веднага опитният посетител на ресторанти си превежда като трик да не се усеща миризмата на месото. Шницела и ГМО-картофите към него не ги коментираме - шок и ужас, но пък на софийски цени.

Още по-хубавото е, че 5 часа след ставането ни, чашата от кафе, останала след нас на масата не беше вдигната, което още веднъж доказа, че каквито и усилия да направи собственикът да изгради обект, в който е вложил много пари за изпълнение, дизайн и всичко, персоналът е способен да разруши всичките му стремежи.

Впечатлението завършва с разбитата тоалетна до ресторанта, която наистина е перфектната добавка за така нарисувания сюжет. В ролята на "цветя и рози" за разкош влизат .... изкуствените рози в мивките, които трогват.

Екип на 19 минути

автор: СЛАВА

Етикети: , , , , , , ,
Добави в: Svejo.net svejo.net Facebook facebook.com

Три златни и един сребърен медал за...

Стилияна Николова спечели златните медали на бухалки и...

Три двойки ще се борят за победата в...

Три двойки ще излязат във финална битка в...

Няма коментари към тази новина !