Меси и Суарес донесоха титла на Интер Маями

03.10.2024 12:19 | Видян 80 пъти

Интер поведе в 45-ата минута именно с попадение на Меси. Той получи дълъг пас пред наказателното поле, измъкна се между двама защитници и отбеляза за 0:1.

В добавеното време на първата част аржентинецът удвои преднината на гостите с прекрасно изпълнение от фаул.

Диего Роси от Кълъмбъс върна интригата в началото на втората част, намалявайки резултата на 1:2, след като щастлив рикошет прати топката в краката му, а той без забавяне я изстреля във вратата.

Интер обаче отново дръпна с два гола в 48-ата минута, когато след груба грешка на вратаря Луис Суарес с глава прати топката в опразнената врата.

В 61-вата минута Кълъмбъс Крю отново върна интригата с гол от дузпа на Кучо.

Две минути по-късно обаче Руди Камачо от домакините получичервен картон.

В крайна сметка Интер Маями се поздрави с успеха и с актив от 68 точки, вече е сигурен шампион на Източната конференция, като дръпна с 11 точки пред Кълъмбъс Крю, който е на 2-рата позиция с 57 точки.

До края на редовния сезон остават само два кръга. В другата конференция водач е Лос Анджелис Галакси, който обаче е с 61 точки и също не може да измести Меси и компания от челното място. Така аржентинецът може да се поздрави с отличието Съпортърс Шийлд, което е второ в кариерата му в МЛС след като през 2023 г. ликува с Купата на Лигите. За Лео това е 46-и трофея в кариерата.