Джордж Клуни е нежелан в Русия

19.08.2024 15:12 | Видян 869 пъти

Джордж Клуни е нежелан в Русия

Руската прокуратура обяви Фондация "Клуни за справедливост", основана от американския актьор Джордж Клуни и съпругата му Амал, за "нежелана" организация заради работата ѝ с "холивудски размах" за дискредитиране на Москва, предаде Ройтерс.

Етикетът "нежелана" е поставен на десетки чуждестранни организации, откакто Москва започна да използва това класифициране през 2015 г., и на практика всъщност ги забранява, отбелязва Ройтерс.

"Фондацията работи с холивудски размах за дискредитиране на Русия", заяви Генералната прокуратура в съобщение в социалната платформа Телеграм, без да предоставя доказателства.

Тя "активно подкрепя напуснали страната лъжепатриоти, участници в забранени екстремистки групи и терористични организации", посочи прокуратурата, цитирана от ТАСС.

"Под прикритието на хуманитарни идеи" организацията насърчава инициативи за наказателно преследване на висшето ръководство на Москва и публично разпространява негативни оценки на руското законодателство за чуждестранните агенти и НПО, допълни тя.

Фондацията не е отговорила до момента на молбата за коментар на Ройтерс.

Освен организациите с нестопанска цел, в списъка на нежеланите организации в Русия са включени и медии, политически, културни и религиозни групи, които според Москва представляват заплаха за сигурността на страната.

автор: СЛАВА

Етикети: , , , ,
Добави в: Svejo.net svejo.net Facebook facebook.com

Защо Джей Ло не се притеснява от...

Дженифър Лопес няма никакви негативни чувства към...

Милиардите на Ермес отиват при...

Нежененият наследник на френската луксозна модна къща...

Няма коментари към тази новина !