Григор би Федерер в шоу в Ню Йорк

11.03.2015 10:46 | Видян 1790 пъти

Григор Димитров и Роджър Федерер сътвориха истинско шоу за зрителите в знаменитата зала "Медисън Скуеър Гардън". Българинът вече може да се похвали с победа над своя идол, мака и тя да е в неофициален мач.

Гришо победи швейцареца с 6-2, 1-6, 7-5 в демонстративен мач в Ню Йорк, който бе изпълнен с емоции и весели моменти. Преди двамата публиката подгряха бившите големи конкурентки Моника Селеш и Габриела Сабатини. В официални мачове Димитров има три загуби от Федерер в двубои на твърди кортове и няма дори спечелен сет срещу него. По време на мача в Ню Йорк Федерер отбеляза след един от геймовете, че идеята на организаторите да поканят Григор за негов съперник е идеална, тъй като той е един от представителите на младата вълна тенисисти, които ще диктуват модата на корта през следващите 5-10 години.

Етикети: , , , , ,