Българският талант Кун заби два гола за Лийдс

09.01.2019 10:56 | Видян 689 пъти

Българският талант Кун Теменужков вкара два гола за отбора на Лийдс до 23 години, който спечели с 3:1 на терена на Хъл в алтернативната лига за дублиращите отбори в Англия.

18-годишният нападател откри след разбъркване в 14-ата минута, после даде старт на атаката, донесла 2:1 с попадение на Роби Готс. В 75-ата минута Теменужков направи 3:1 с глава, а четири минути по-късно бе заменен, след като видимо се умори.

Тийнейджърът игра 24 часа по-рано за първия тим на Лийдс, пуснат като резерва от Марсело Биелса в края на мача срещу Куинс Парк за Купата на ФА (1:2). Това бе и официален дебют за таланта от България в екипа на славния клуб от Острова.

Стартът на 2019 г. за младия играч е обнадеждаващ, а при немалките проблеми с травми и твърдата увереност на Биелса да налага млади играчи, не е изключено да го видим пак в първия тим още преди края на сезона.

Лийдс преследва място във Висшата лига и е лидер в Чемпиъншип.

Снимка: Inlife.bg